O Bajkowisku


Bajki do słuchania dla Twojego dziecka.

Witamy w wirtualnej bibliotece słuchowisk dla dzieci.

Bajkowisko.pl to zbiór utworów klasycznych, znanych i lubianych, pochodzących z cyfrowych źródeł Biblioteki Narodowej – Polony oraz współczesne utwory napisane przez polskich autorów, specjalnie dla Bajkowiska.


Zapewniamy dzieciom kontakt z najlepszymi tekstami.

Nasze treści są przyjazne dzieciom, bezpieczne, mądre, zrozumiałe i pozostają na długo w pamięci.

Tekst, grafika i dźwięk to elementy, które są najważniejsze. Dopracowujemy każdy szczegół, by przygotować bajki, których słuchanie będzie czystą przyjemnością. Dzięki tym trzem elementom, dzieci odbierają słuchowisko wszystkimi zmysłami.

Bajki wspierają rozwój dzieci poprzez pobudzanie ich wyobraźni i trening koncentracji. Natomiast odszukiwanie szczegółów historii na obrazkach daje dzieciom radość, ćwiczy spostrzegawczość i wzmacnia ich pewność siebie.


Słuchaj bajek gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Pełna mobilność platformy sprawia, że możecie słuchać bajek wszędzie. Potrzebujecie jedynie urządzenia z dostępem do internetu i z zainstalowaną przeglądarką stron www.
Poruszanie się po Bajkowisku jest dziecinnie proste, a podział na kategorie, ułatwia odnalezienie słuchowisk o interesującej dziecko tematyce.


Jak zacząć korzystać z Bajkowiska?

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do wszystkich bajek, wystarczy się zarejestrować i opłacić wybrany abonament.

  1. Zarejestruj się – a w odpowiedzi na podany adres e-mail otrzymasz kod dostępu.
  2. Wybierz abonament – miesięczny lub roczny.
  3. Dokonaj opłaty i ciesz się słuchaniem bajek.

Miesięczny abonament, to jedyne 19,90 zł (wartość jednego audiobooka). Decydując się na roczny abonament płacisz za 10 miesięcy, a kolejne otrzymujesz gratis.

Wszystkie bajki są dostępne za darmo, na naszym kanele YouTube.


Nasi lektorzy i ilustratorzy.

Bajkowisko.pl to projekt stworzony z pasji do literatury i sztuki, przez ludzi kochających dzieci
i doceniających ich wrażliwość oraz wyobraźnię.

Nasze bajki czytają wspaniali artyści, znani z radia i telewizji. To prawdziwi profesjonaliści potrafiący wyczarować głosem z treści, obraz.

Ilustratorami są niezwykle uzdolnieni młodzi graficy. Świeżość ich postrzegania, wrażliwość i umiejętność wizualizacji tego co nieuchwytne sprawiły, że niewyobrażalne staje się realne.


Bądźmy w kontakcie!

Zachęcamy do oceniania słuchanych utworów i przesyłania nam propozycji tytułów, które chcielibyście usłyszeć. Pragniemy wspierać także amatorskich pisarzy bajek. Zależy nam na stworzeniu ciekawej i atrakcyjnej platformy dla dzieci, pod względem treści, jakości i przekazywanych wartości.

Dzielcie się z nami swoimi uwagami i pomysłami (biuro@bajkowisko.pl).

  • ŹRÓDŁO WIĘKSZOŚCI TEKSTÓW
    POLONA.pl

  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /users/0023/sh188318/www/bajkowisko.pl/wp-content/plugins/logo-slider/logo-slider.php on line 660